Gala Coin (GALA) Nedir?

Gala Coin (GALA) Nedir?

Araştırma
28 January 2024 by [email protected]
1048
Blockchain tabanlı oyunları geliştiren ve oyuncuları ödüllendiren bir platform olarak öne çıkan Gala, ERC-1155 tokenleri kullanarak oyun içi öğelerin blok zincirinde takasını sağlıyor. Ayrıca Gala’nın yerel tokeni (GALA) ile yönetişim oylaması ve düğüm operatörleri teşvik ediliyor. 2019’da piyasaya sürülen Gala, iyi bir ivme yakalayarak küresel oyun pazarında 722 milyar doları aşan bir değere ulaştı. Bu
gala-coin

Blockchain tabanlı oyunları geliştiren ve oyuncuları ödüllendiren bir platform olarak öne çıkan Gala, ERC-1155 tokenleri kullanarak oyun içi öğelerin blok zincirinde takasını sağlıyor. Ayrıca Gala’nın yerel tokeni (GALA) ile yönetişim oylaması ve düğüm operatörleri teşvik ediliyor. 2019’da piyasaya sürülen Gala, iyi bir ivme yakalayarak küresel oyun pazarında 722 milyar doları aşan bir değere ulaştı. Bu değer dolaşımdaki GALA token arzının mevcut token fiyatı ile çarpılmasıyla elde edilmektedir (bugün piyasada 32 milyar token işlem görmektedir).

Gala Coin – Gala Games Nedir?

Oyuncuların ve blockchain teknolojilerine ilgi duyanların bir şekilde karşılaşmış olabileceği GALA, oyunculara oyun içi ödüller kazanma fırsatı sunan bir kripto para birimidir. Gala Games’in vizyonunu destekleyen GALA Coin, oyun dünyasında bir dönüşüm yaratmış ve kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunma amacıyla geliştirilmiştir. Gala Games ekosisteminin güçlü ve dinamik bir parçası olan Gala Coin (GALA), blockchain oyun dünyasında önemli bir role sahiptir.

Oyun severlere oyunlarının kontrolünü ellerine alarak blok zinciri teknolojisi aracılığıyla oyun dünyasına yeni bir boyut katmayı hedefleyen Gala Games’in temel misyonu; kullanıcılarına “gerçekten oynamak istedikleri blockchain oyunlarını” sunmak ve bu oyunlarda harcadıkları çaba ve kaynaklara gerçek bir değer katmaktır.

Bir diğer misyonu ise oyunculara değiştirilemez tokenlere (NFT’ler) sahip olma ve Gala Games ekosistemi üzerinde oyun yönetimine katılma imkânı sağlamaktır. Düğüm oylama mekanizması aracılığıyla oyuncular hangi oyunların geliştirileceğine ve hangi projelere fon sağlanacağına karar verme şansına sahiptir.

Gala Token (GALA)

Kullanıcılarına sadece NFT satın alma değil aynı zamanda GALA adlı yerel hizmet tokenini kullanma fırsatı da sunan Gala Games, şu ana kadar Eternal Paradox ve Champions Arena gibi oyunlarla dikkat çekmeyi başarmıştır. Gelecekte fantezi rol yapma oyunları, bilim kurgu strateji oyunları ve kule savunma oyunları gibi çeşitli oyunlar sunmayı planlamaktadır.

Gala Token Oyunları

Gala Games yenilikçi ve eğlenceli oyunlarıyla dikkat çekerken tüm bu oyunlar aynı zamanda sosyal oyun türüne dahil edilmiştir. Sosyal oyunlar; oyunculara etkileşimde bulunma, ticaret yapma ve ortaklıklar kurma fırsatları sunarak oyun deneyimini zenginleştiren bir yaklaşım benimser. Gala Games’in oyun ekosistemi, oyuncular arasında güçlü bir bağ oluşturmayı ve topluluğu ön planda tutmayı amaçlar.

 • Eternal Paradox 
 • Champions Arena
 • Legacy
 • Pokergo Play
 • Spider Tanks
 • Common Ground World
 • Dragon Strike
 • Superior
 • The Walking Dead Empires
 • Last Expedition
 • Grit
 • Meow Match

Yakında Çıkacak Olan Oyunlar:

 • Echoes Of Empires
 • Legends Reborn
 • Mirandus
 • Mirandus: Tavern Games
 • Battlestar Galactica Eternity
 • Fortitude

Bu oyunlar NFT’ler gibi kripto varlıkların alım satım sistemini benimseyerek oyunculara dijital varlıklarını benzersiz ve değerli bir şekilde yönetme imkânı tanır. Gala Games’in sunduğu bu harika özellik oyun dünyasını sadece bir eğlence platformu olmaktan çıkarıp aynı zamanda oyuncular arasında ekonomik bir etkileşim platformu haline getirir. Oyunlardaki kripto varlık alım satım sistemi, oyunculara kendilerini oyun evreninde daha fazla bağlı hissettirirken benzersiz ticaret deneyimi ve fırsatlar sunmaktadır. 

Gala Games’i Özel Kılan Nedir?

Kripto para birimi endüstrisindeki yoğun rekabet ortamında kendine özgü özellikleri ve başarılarıyla dikkat çeken Gala Games’i diğerlerinden ayıran temel unsurlar:

Binance Smart Chain Üzerine İnşa Edilmiştir: Gala Games, Binance Smart Chain (BSC) üzerine inşa edilmiş bir platformdur. Dolayısıyla hızlı işlem süreçleri ve düşük işlem ücretleriyle oyun dünyasında önemli bir avantaj sağlar. Gala’nın bu tercihi oyunlar arası etkileşimi kolaylaştırırken kullanıcı deneyimini artırır.

Çoklu Oyunlar: Gala ağı çeşitli oyunları içeren geniş bir yelpazede blok zinciri tabanlı oyun deneyimleri sunar. Rol yapma oyunları, uzay keşif oyunları, kule savunma oyunları gibi farklı türlerdeki oyunlar, kullanıcılara çeşitlilik ve benzersiz deneyimler sunar.

Yerleşik Mağaza: Platform içinde entegre edilmiş bir mağaza mevcuttur. Kullanıcılar mağazada kolayca gezinme ve tercihlerine uygun oyunları keşfetme imkânı bulur. Bu sayede kullanıcılar kendi zevklerine en uygun oyunları bulabilmektedir

Topluluk Desteği: Platformun gelişiminde topluluğun aktif katılımını teşvik eder. Topluluğun en önemli avantajı talep edilen oyunlar ve özellikler konusunda sürekli geri bildirim sağlamasıdır. Ayrıca platformdaki düğümler aracılığıyla ağı sürekli olarak çalışır durumda tutar. Bunun bir sonucu olarak da kaynakların topluluğun ihtiyaçlarına uygun şekilde yönlendirilmesi sağlanmış olur. 

Gala Games’in 2,1 milyondan fazla aktif kullanıcısı, platformun sektördeki popüler P2E oyunlarından biri olmasını destekler. Bu büyük topluluk, oyunların geniş kitlelere ulaşmasını sağlar ve Gala Games’in etkileşimde bulunduğu oyuncu kitlesini benzersiz kılar.

Add a comment